Narzędzia użytkownika

Narzędzia witryny


cloudpbx:doc:terminale

Konfiguracja terminali abonenckich do współpracy z platformą CloudPBX

OpenComPBX - szybki start

Poniższy poradnik opisuje podstawową konfigurację aparatów i bramek VoIP czyli terminali abonenckich, do współpracy z platformą CloudPBX. Warunkiem poprawnego działania terminala jest dostęp do sieci Internet.

1. Pobranie adresu IP aparatu

Po włączeniu aparatu do sieci LAN oraz po podłączeniu zasilania, telefon powinien uruchomić się z nadanym adresem IP. Aby odczytać adres IP należy odczekać na pełne uruchomienie telefonu, a następnie przycisnąć przycisk „OK” na klawiaturze aparatu.

W zależności od modelu aparatu na wyświetlaczu pojawi się seria informacji, jedną z nich będzie nadany adres IP aparatu.

2. Zalogowanie się do strony konfiguracyjnej aparatu

W kolejnym kroku należy przy pomocy przeglądarki na komputerze zalogować się do strony konfiguracyjnej aparatu. W tym celu w pasku adresowym przeglądarki wprowadzamy adres:

http://[adres_ip]

na przykład:

http://192.168.10.124

Po zatwierdzeniu adresu powinna uruchomić się strona logowania aparatu.

Uwaga! Najczęściej, producent ustawia domyślne parametry logowania dla nowego aparatu na : użytkownik: admin, hasło: admin

3. Parametry linii na platformie CloudPBX

Zanim zaczniemy konfigurować terminal abonencki pod linię (numer wewnętrzny) centrali telefonicznej CloudPBX, musimy pobrać jego parametry konfiguracyjne z centrali. Są one dostępne w aplikacji PBXvisor → Urządzenia → Linie → numer linii → Akcja → parametry:

Parametry terminala abonenckiego:

Mając już parametry linii, możemy przystąpić do konfiguracji terminala abonenckiego, który będzie pracował na tej linii.

Po zalogowaniu się do aparatu poprzez przeglądarkę stron internetowych, należy przejść do zakładki Account i wpisać parametry konfiguracyjne linii:

W polach „Register Name” oraz „User” należy wpisać nazwę konta widoczną w parametrach linii.

W polu „Password” należy wpisać hasło linii.

W polu „Server Host” należy wpisać nazwę „Serwera proxy”.

W polu „Port” pozostawiamy bez zmian port 5060.

Pozostaje jeszcze skonfigurować kodeki, które są widoczne w zakładce Codec:

Domyślnym kodekiem na platformie CloudPBX jest kodek g.711a i taki kodek należy ustawić w aparacie VoIP. Inne nazwy tego kodeka to alaw lub PCMA.
cloudpbx/doc/terminale.txt · ostatnio zmienione: 2023/10/20 12:31 przez slawek

Donate Powered by PHP Valid HTML5 Valid CSS Driven by DokuWiki